LinkedIn

Ve dnech 19. – 20. května 2016 se na Slovensku v hotelu Zochova chata konal 1. ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN Slovakia. Tento zahajovací ročník podpořila také společnost OLTIS Group jako jeden z partnerů konference.

Dvoudenní konference přinesla pod heslem „Logistika: Výzvy a řešení“ spoustu zajímavých témat. V zaplněném sále zazněla slova o úspěších slovenské logistiky, která dokázala využít evropské příležitosti pro vytvoření perspektivního odvětví. Ve třech sekcích nabídla konference vyčerpávající přehled hlavních témat současné slovenské logistiky a její integraci v rámci logistického prostoru střední a východní Evropy. Na program jednotlivých přednášek se dostala problematika poptávky po kvalitním vzdělávaní, rychlejším rozvoji dopravní a logistické infrastruktury, postupným odbouráváním legislativních překážek v moderním podnikaní, ale i boje s kriminalitou a dalšími negativními faktory, které objektivně brzdí potenciál rychlejšího růstu slovenské ekonomiky. Na rizika, spojené s otevřením hranic, upozornil František Komora, prezident Zväzu logistiky a zasielateľstva Slovenské republiky, který byl současně odborným moderátorem odpoledního programu prvního dne konference. Tematicky rozdělené sekce nabídly účastníkům nejen přednášky předních slovenských a zahraničních odborníků z jednotlivých oblastí ekonomiky, ale i prostor pro celou řadu specifických otázek a samozřejmě hned několik panelových diskusí. Právě diskusní fóra vyplnila většinu času před otevřením večerního společenského programu, jehož cílem bylo mimo jiné nabídnout potřebný prostor pro profesionální network.

Se zajímavou přednáškou na téma „Efektivní nástroje pro dispečera na plánování dopravy“ vystoupil v sekci „Inovativní logistická řešení – Logistika na míru“ pan Radomír Bača, obchodní manažer společnosti CID International.

Příležitost pro setkání se zákazníky nabídnula i výstavní expozice, které se zúčastnili zástupci OLTIS Group s vlastním stánkem, kde prezentovali širokou nabídku produktů pro oblast logistiky a skladování.

Speedchain1 Speedchain2 Speedchain3 Speedchain5 Speedchain6 Speedchain7