LinkedIn

17. – 18. 10. 2019
Letošní podzimní Setkání uživatelů probíhalo ve dnech 17. – 18. 10. 2019, opět v příjemném prostředí hotelu Flora, který prochází modernizací. Semináře se letos účastnilo opět 80 návštěvníků, kteří se rozdělili do dvou sekcích: sekce pro Dopravce a pro Speditéry.
Nosnými tématy byly:

  • Aktuální novinky v softwarových produktech OLTIS Group – divize Transport a logistika
  • Informace o plánovaných změnách v datové komunikaci s IS SŽDC
  • Aktuální informace manažerů infrastruktury SŽDC a ŽSR
  • Warehouse – LOGI, IS pro skladové hospodářství
  • Výměna vzájemných zkušeností s prací s programy FRED, DOKLADY+ a IS NEWSPED
  • Škody v intermodální dopravě
  • Pojištění v železniční dopravě

Poslední přednášku Škody a reklamace v kombinované dopravě (Dr. Petr Rožek, výkonný ředitel SSL ČR) a přednášku Pojištění v dopravě a spedici (Ing. Dorota Waclawiková, pojišťovací makléř senior v SATUM CZECH) měly obě sekce zároveň.

Na Semináři jsme otestovali schopnosti online webové platformy na pokládání dotazů a komunikaci Slido.com. Hostům se nástroj zamlouval, využili ho k pokládání dotazů přednášejícím v průběhu přednášek, k hodnocení i pro hlasování na ankety, které si pro ně garantové sekcí připravili.

Vítězové 14. ročníku Memoriálu PEPY v bowlingu pořádaného v Bowland Bowling Center v Šantovce:

Ženy:
1. Burešová Kateřina
2. Slancová Tereza
3. Horniaková Zuzana

Muži:
1. Rampula Zdeněk
2. Dołba Piotr
3. Božík Martin

Nejvyšší náhozy:
Horniaková Zuzana 118 b.
Kovář Stanislav 178 b.

Druhý den je pravidelně věnován exkurzi po okolí Olomouce. Ani tentokrát to nebylo jinak, autobusem jsme se ráno přesunuli k Mladečským jeskyním, dozvěděli jsme se o jejich původu, historii a objevení, odhádali několik stalaktitů a stalagmitů, zažili jeskynní tmu a Eman se dozvěděl svoji věštbu. Poté jsme se přesunuli na prohlídku Litovelského pivovaru, který má správnou hanáckou atmosféru. Po ochutnávce speciálů a nákupu památečních předmětů už následoval oběd v naší oblíbené olomoucké obědové hospůdce M3 a rozloučení.

Těšíme se na naše zákazníky během dalšího Semináře OG!