LinkedIn

01.01.2018

Vážení zákazníci, uživatelé programu ERIC,

v letošním roce uplyne již 15 let od zahájení prodeje programu ERIC. Během této doby se ERIC vyvinul v obsáhlou databanku železničních informací. V současné době lze při nákupu licence ERIC vybírat z více než 200 různých výpočetních nebo informačních modulů. O úspěchu programu ERIC svědčí i to, že je v současné době využíván ve 259 společnostech z 24 evropských států a USA.

Za oněch 15 let došlo samozřejmě také k vývoji v celé IT oblasti. Jak je Vám jistě známo, společnost JERID je oficiálním partnerem společnosti Microsoft. Program ERIC je proto postaven na programových komponentách právě od této společnosti. Společnost Microsoft uvádí na trh ve stále kratších intervalech nové verze svých produktů a současně ukončuje podporu starých verzí. Určitě Vaší pozornosti neuniklo například nedávné oznámení o ukončení podpory operačního systému Windows XP nebo, pokud jste současně uživateli IS NEWSPED, i upgrade tohoto systému vynucený ukončením podpory některých programových komponent, na kterých je tento systém postaven. V současné době je aktuální ukončení podpory programovacího jazyka FoxPro, který je základním stavebním kamenem programu ERIC. K ukončení podpory sice ještě nedošlo, ale dá se očekávat v blízké budoucnosti.

Abychom byli schopni i v budoucnu garantovat funkčnost a další rozvoj naší databanky železničních informací, jsme nuceni se tomuto vývoji na poli IT technologií přizpůsobit. Vyvinuli jsme proto zcela novou aplikaci s obchodním názvem FRED, do které jsme převedli většinu modulů z programu ERIC. Hlavní novinkou pro uživatele je to, že se jedná o webovou aplikaci. To znamená, že není třeba nic instalovat, stačí v prohlížeči zadat adresu a přihlásit se zaslanými přístupovými údaji. Můžete tak využívat plnohodnotně všechny moduly ERIC/FRED z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. V blízké době bude k dispozici i aplikace pro mobilní zařízení. Možnosti využití nové licence FRED se tak oproti ERIC výrazně rozšíří.

Vaši licenci ERIC převedeme do aplikace FRED automaticky. Náš konzultant programu ERIC bude postupně kontaktovat všechny uživatele ERIC a dohodne se s nimi na podmínkách přechodu. Všechny licence ERIC budou do konce tohoto roku převedeny do aplikace FRED. Cena paušálu za servis a aktualizace se přechodem na FRED nemění. Ostatní podmínky využití licence a poskytování technické podpory zůstávají zachovány na stejné úrovni jako u programu ERIC.

Pokud máte zájem o přednostní převedení Vaší licence ERIC do aplikace FRED, nebo máte k plánovanému přechodu nějaké dotazy, tak neváhejte, a co nejdříve kontaktujte konzultanta ERIC/FRED, pana Pavla Rožmana ().

Vývoj nové aplikace byl veden snahou o kontinuální zajištění přístupu k datům z oblasti železnice i v budoucnu. Jsme přesvědčeni, že nová aplikace bude pro všechny uživatele programu ERIC přínosná a umožní jim ještě větší využití zakoupených dat.