LinkedIn

Dvoudenní konference EURO-ŽEL 2011, 19. ročník s mottem „Recent challenges for European railways“, se konala 8. – 9. června 2011 na Univerzitě v Žilině, pod záštitou CETRA Slovensko a s podporou Evropské Komise.

Symposia se zúčastnilo více než 100 účastníků z 11 zemí, mezi nimi zástupci několika vysokých škol, výzkumných center, společností zabývajících se tvorbou částí infrastruktury i systémů lokalizace.

V odborném programu byla po oba dny široká nabídka sekcí – Konstrukce a údržba infrastruktury, Služby železnic cestujícím, železniční vozidla, Řízení železniční dopravy, Řídící a zabezpečovací systémy v železniční dopravě, Lokalizační systémy, Řídící a informační systémy. Každá ze sekcí obsahovala tři až čtyři prezentace zahrnuté do stěžejního tématu.

S příspěvkem na konferenci vystoupila také zástupkyně firmy OLTIS Group Zuzana Velčovská a v obsáhlém sborníku své příspěvky publikovali i další zástupci firmy Miroslav Hladík, Jiří Janšta a David Krásenský.

Večerní program – Posezení u kulatého stolu – byl určen k neformálnímu setkání účastníků, rozhovorům jak o proběhlých přednáškách, tak o aktuálních tématech.