LinkedIn

Vyhledavač dopravního spojení IDOS zvítězil mezi 12 projekty v soutěži Evropské komise o nejlepší multimodální plánovač cest.
„Ministerstvo dopravy si takového ocenění váží. Jsme rádi, že právě v České republice máme tak kvalitní vyhledávací program, jehož kvality nyní potvrdila i Evropská unie“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák a dodal: „Důležité je, že IDOS je na obsluhu poměrně jednoduchý a je dostupný široké veřejnosti, čímž podporujeveřejnou dopravu.“

Pohodlné cestování jednotlivců po Evropě hromadnou dopravou je jednou z priorit Siima Kallase, místopředsedy Evropské komise zodpovědného za dopravu. Ten soutěž, která vybírala nejlepší a uživatelsky nejpříjemnější vyhledávací program pro cestování po Evropě, vyhlásil na přelomu loňského a letošního roku.

Vítězem kategorie „Existující plánovač cest“, který umožňuje naplánovat si cestu přes hranice několika evropských států za využití vícera druhů dopravy, se stal i český projekt IDOS (Informační dopravní systém), jehož provozovatelem je z pověření českého ministerstva dopravy firma Chaps s.r.o., dceřiná společnost OLTIS Group.
Hlasování, v němž se o přízeň veřejnosti ucházelo hned dvanáct evropských projektů, probíhalo od prosince loňského roku až do poloviny ledna 2012.

Stránky IDOSu, který se o prvenství dělí ještě s italským vyhledávačem dopravního spojení Trenitalia, si měsíčně otevře až 66 milionů uživatelů.
Ocenění si zástupci společností, které vyhledávače provozují, převezmou na zasedání výboru Evropského parlamentu pro dopravu 26. března 2012.