LinkedIn

12.12.2018

Dne 12. prosince 2018 proběhl na pražském Žofíně slavnostní galavečer finále prestižních soutěží Vodafone Firma roku 2018 a Česká spořitelna Živnostník roku 2018, kde byla společnost OLTIS Group oceněna 3. místem.

V letošním roce se přihlásilo celkově 2 888 firem a 2 896 živnostníků. Soutěží za dvanáct let prošla celá řada zajímavých a dnes uznávaných společností jako je například přední světový výrobce a distributor nemocničních a pečovatelských lůžek Linet, společnost vyvíjející bezpečnostní software Avast nebo výrobce vesmírných technologií Frentech Aerospace. Největší podnikatelské klání v České republice dlouhodobě propaguje malé a střední podnikání všech druhů a ve všech regionech.

Do celorepublikového finále postoupilo 14 vítězů krajských kol Vodafone Firma roku 2018. Vítěze finálového kola určila celostátní porota. Vítězné firmy ze všech krajů se osobně prezentovaly před odbornou porotou. Ve finálovém kole záleželo čistě na schopnostech prezentujících firem, jak se firmy orientují v konkurenčním prostředí, jak ambiciózní a reálné jsou jejich podnikatelské plány a jak přispívají k rozvoji okolí.

Výsledky Vodafone Firma roku 2018
1. místo Retigo, s.r.o. – výroba gastronomického zařízení (Rožnov pod Radhoštěm)
2. místo Workswell s.r.o. – vývoj a výroba termovizních systémů (Praha 13)
3. místo OLTIS Group a.s. – integrace informačních systémů (Olomouc)

Olomoucká firma OLTIS Group je evropskou špičkou v informačních systémech pro železniční dopravu. Působí na trhu informačních a komunikačních technologií jako integrátor informačních systémů podporujících všechny procesy a segmenty železniční dopravy, od datové základny a číselníků přes softwarovou podporu řízení provozu nákladní a osobní dopravy. Je řešitelem řady rozsáhlých informačních systémů pro řízení železniční dopravy s celosíťovou působností a vazbami na evropskou dopravní síť. Podílí se také na návrhu, vývoji a testování informačních standardů v oblasti železniční dopravy. „Přístup ke každému zákazníkovi se opírá o kompaktní tým specialistů, kteří jsou schopni identifikovat a analyzovat potřeby zákazníka a navrhovat i realizovat jejich řešení. Cílem všech zaměstnanců je tak nepřetržitá spolupráce se zákazníkem a pružná reakce na jeho požadavky,“ řekl výkonný ředitel Miroslav Fukan.