LinkedIn

27.11.2018

Sdružení Technologická platforma silniční doprava (TPSD), jehož členem je i OLTIS Group, uspořádala dne 27. 11. 2018 v prostorách naší společnosti první odbornou konferenci, na které byla představena studie technologického foresightu s názvem Technologické trendy v silniční dopravě. Konference se zúčastnilo 41 účastníků.
Bohatý program byl rozdělen do dvou částí, dopolední a odpolední. Konferenci zahájil ing. Jiří Jedlička, který ve svém úvodním slovu stručně představil cíle konference, následovala prezentace regionálního manažera pro Olomoucký kraj, který popsal možnosti podpory v OP PIK v oblasti spolupráce, výzkumu, vývoje a inovací. V rámci dopolední části pak zaznělo 8 prezentací, ve kterých vedoucí jednotlivých pracovních skupin prezentovali výstupy z projektu. Odpolední část naplnilo po přestávce 5 prezentací příbuzných platforem a center kompetence.

Zajímavým zpestřením programu byla ukázka multifunkčního vozidla pro komplexní silniční diagnostiku ARAN – VARS Brno a RoboAuta – ARTIN, dálkově ovládaného z Brna. Účastníci konference v něm měli možnost absolvovat krátkou trasu.

Roboauto u OLTIS Group

Zveřejnil(a) OLTIS Group dne Úterý 27. listopad 2018