LinkedIn

Dar od firmy OLTIS Group v hodnotě padesáti tisíc korun převzal v pátek za město primátor Mirek Žbánek.

Jednalo se o 620 kusů speciálních nanoroušek kategorie FFP2, které následně dostanou především zdravotníci. Olomouc tak pokračuje ve snaze zajistit roušky a respirátory obyvatelům města a zejména těm, kdo se pohybují v tzv. první linii.
„Přemýšleli jsme, jak bychom mohli být užiteční a nakonec jsme se rozhodli podpořit lidi v první linii,“ řekl za dárce výkonný ředitel Miroslav Fukan, jehož firma se zabývá softwarem pro železniční dopravu. Podle něj jednorázové roušky s výdrží osmi hodin zachytí až 95 procent virů.

Primátor Mirek Žbánek potvrdil, že roušky dostanou zdravotníci a sociální pracovníci. „Toto zboží se ve skladech krizového štábu příliš dlouho neohřeje,“ prohlásil primátor, který ocenil historii daru. „Najednou mi zavolal Mirek Fukan, že jsme se před časem bavili na nějaké akci a o společenské odpovědnosti firem a co bychom potřebovali. Vzhledem k tomu, že respirátory a desinfekci máme z vlastních zdrojů, obrazně jsme si plácli nad rouškami,“ popsal primátor Žbánek.

Textilní materiál použitý na roušky vyrobila podle marketingového ředitele Oltis Group, Stanislava Koutného, litvínovská společnost Nanogroup. Ušití zajistila firma z oboru automotive.

OLTIS Group daroval rousky