LinkedIn

Výroční ceny ACRI se letos udílely po skončení Žofínského fóra věnovaného aktuálním problémům české i evropské železnice. Jednou z oceněných se stala také společnost OLTIS Group, která získala cenu v kategorii Akce roku za úspěšné zorganizování konference IRIC 2011 (International Rail Infrastructure Conference).

Za šest let své existence Výročních cen ACRI se tohoto ocenění dočkala celá řada českých firem z oboru dopravního strojírenství. Podle Marie A. Vopálenské je posláním také podpořit český železniční průmysl s více než 200letou tradicí, který v posledním období prošel složitým procesem revitalizace a dnes opět zaujímá své důležité postavení v české ekonomice.

Prestižní ocenění uděluje ACRI pod záštitou Ministerstva dopravy a Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Partnery jsou České dráhy, a.s. Správa železniční a dopravní cesty, s.o. ČD Cargo, a.s. a Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. Mediálními partnery pak Dopravní noviny, Železničář, GRAND EXPRES ČD PRO VÁS a Ekonomicko-technická revue Doprava.

Získané ocenění je obrovským vyznamenáním nejen pro organizátory konference IRIC, ale také pro práci všech pracovníků skupiny OLTIS Group.

Přehled vítězů v jednotlivých kategoriích:

Infrastruktura AŽD Praha –  Přejezdové zabezpečovací zařízení s inteligencí

Kolejová vozidla pro železnici – osobní doprava ŠKODA VAGONKA, a.s. – Jednopodlažní elektrická jednotka RegioPanter pro ČD

Kolejová vozidla pro železnici – nákladní doprava CZ LOKO, a.s. – Motorová lokomotiva 744.001

Signalizační, zabezpečovací a telekomunikační systémy AK Signal Brno, a.s. – Měřící ústředna MEDIS

Komponenty ZKL, a.s. – Nová generace nápravových ložisek ZKL

Skokan roku ČKD Kutná Hora, a.s.

Inovátor roku BONATRANS Group, a.s. – Železniční dvojkolí pro velmi vysoké rychlosti nad 400 km/hod pro  Hyundai Rotem

Akce roku OLTIS Group – Mezinárodní konference IRIC 2011