LinkedIn

V únoru 2017 se firma JERID, člen skupiny OLTIS Group, zúčastnila výzvy koncernu rakouského železničního dopravce „ÖBB Open Innovation Challenge” na téma Digitalizace v nákladní železniční dopravě.

Účastníci podali své návrhy nejprve elektronicky a ti, jejichž nápady byly pro RCG (nákladní divizi koncernu) vyhodnoceny jako nejlepší, obzvláště přínosné a inovativní, byli pozváni na veřejné představení svého řešení.
JERID své řešení představil pod názvem “Nezávislé sledování železničních vagonů“ za účasti členů představenstva RCG Dr Clemense Första a ÖBB Infrastruktur AG Ing Franze Seisera, jako i členky kanceláře spolkového ministra pro dopravu, inovace a technologie Mag Anny Daimler.

Záměrem výzev koncernu rakouských drah je dát možnost každému zlepšovateli spoluutvářet rozhodnutí v tom, jaký druh digitalizace železniční dopravy má koncern Rail Cargo Group následovat.

Finalisté měli během večera příležitost své nápady vzájemně prodiskutovat, přičemž JERID zaznamenal ohlas především na svůj způsob výpočtu proběhů vozového parku na základě přiřazování sledovaných geografických souřadnic k vlastní digitální železniční síti a také i na magnetické upínání citlivé sledovací jednotky pod železniční vůz.

Po zpracování prezentovaných návrhů řešení následuje interní vyhodnocení RCG a vybraní účastníci budou vyzváni k dalším jednáním.