LinkedIn

Společnosti OLTIS Group a JERID se zúčastnily pátého ročníku Železničních dnů (Zilele Feroviare), které probíhaly v Bukurešti 5. a 6. října 2010. Železniční dny patří k nejvýznamnějším akcím v oboru v Rumunsku a setkávají se na něm zástupci významných tuzemských i zahraničních železničních firem a organizací.

Letošní ročník měl podtitul Wider Black Sea Area Railway Summit – Towards a Profitable Railway Sector in the Wider Black Sea Area“ s cílem oslovit železniční trh ve 28 zemích – od Polska po Uzbekistán, od Ruska po Řecko.
První den probíhal pro všechny účastníky společně, druhý den byl rozdělen do tří panelových sekcí – Infrastruktura, Železniční operátoři a Veřejná doprava. Součástí akce byla i výstava železničních vozů na nádraží Bukurešť sever (Bucuresti Nord) a návštěva řídícího centra bukurešťského metra (Metrorex). Summitu se zúčastnilo více než dvě stě železničních specialistů.
OLTIS Group a JERID se na summitu prezentovaly v rámci společné expozice českých firem pod hlavičkou ACRI a za významné podpory ambasády České republiky v Rumunsku. Kromě firem prezentujících se v rámci společné expozice ACRI (Bonatrans, VUZ, Dako CZ, První signální, ČD Telematika, Moravia Steel, Škoda Vagonka, ZKL, OG) se summitu zúčastnila i firma AŽD.