LinkedIn

Implementace informačního systému NEWSPED ve firmě CARGOSPED, která trvala od října 2009, byla dokončena. Logistický operátor ze skupiny PKP Cargo SA, který poskytuje spediční a logistické služby v oblasti kolejové dopravy, hledal komplexní systém pokrývající celý spediční proces.

NEWSPED, produkt firmy JERID, dceřiné společnosti OLTIS Group, je informační systém k řízení procesu přepravy, od evidence nabídek, přes avizování, výpočet cen dodavatele a příjemce, import a kontrolu faktur od dodavatelů, fakturace odběratelům, po propojení s účetním programem. Rovněž obsahuje rozšířené moduly pro celní agendu, má připravený interface pro kontejnerové terminály, a také rozšířené nástroje pro tvorbu komplexních statistik a reportů, připravené speciálně pro obor TSL.

Implementace probíhala v několika etapách, I. etapa byla úspěšně ukončena v lednu 2010, do provozu bylo uvedeno několik základních modulů, včetně avizace, zásilky a fakturace.
Od 1. ledna 2011 CARGOSPED řídí všechny spediční procesy prostřednictvím systému NEWSPED na 40 pracovních místech ve všech 10 pobočkách.

Implementací NEWSPEDu zahájila firma CARGOSPED proces informatizace, který bude pokračovat v roce 2011.