LinkedIn

Každý rok se oblíbené výzvy Do práce na kole účastní více a více kolegyň a kolegů. Letos to bylo v rámci OLTIS Group již 65 účastníků z Olomouce, Pardubic, Ostravy, Brna a dokonce i z Bratislavy (jen je slovenský tým veden pod Olomoucí, protože akce probíhá na území ČR).

Po společné snídali, kdy jsme nastavili vnitrofiremní výzvy a pravidla, následoval udržitelný květen – společnými silami jsme se snažili o preferování udržitelné dopravy do a z práce každý jeden pracovní den (a někteří i víkendy). Tyto cesty si zapisujeme do systému, který provozuje pořádající sdružení Auto*Mat, protože vedlejším, ale nikoliv zanedbatelným faktorem celé výzvy je, že se sbírají data z pohybu jednotlivých soutěžících po obcích a okolí. Hlavní organizátor tato data anonymizuje a poté využívá při komunikaci s obecními správami, policií a dalšími institucemi s ohledem na stavbu a propojení chodníků a cyklostezek.

Tuto dobrovolnou týmovou aktivitu si užíváme čím dál více (před 10 lety ji začínali 4 mušketýři a poslední roky se počet zájemců vždy o desítku navýší) a díky kvalitní firemní podpoře byla naše společnost dokonce již dvakrát oceněna jako Cyklozaměstnavatel!

V pátek 17. června 2022 jsme vyhlášení firemních soutěží spojili opět s firemním sportovním setkáním na Baldovci. Všechny soutěže byly již uzavřené, kromě Fotosoutěže. V průběhu dopoledne dostal každý návštěvník Baldovce jeden los/ hlas, tím hlasoval pro jednu z vystavených fotografií, která se mu nejvíce líbila.

Odměny byly sportovního či tekutého charakteru, jen čokoládové medaile jsme vzhledem k loňské zkušenosti vyměnili za perníkové. Nejdůležitější disciplína byla Týmová pravidelnost. Všechny týmy s pravidelností nad 80 % se dostaly do losování o krásnou modrou koloběžku Kostka Tour Max G6. Roman Kočí letos vylosoval opět pardubický tým „Jeď Foreste, jeď“ – Martina, Olga, Marek, Jiří a Filip. Protože však tento tým měl štěstí již před 3 lety a díky němu má pardubická pobočka k dispozici koloběžku, domluvili jsme se, že po ročním využívání si vyberou lokalitu, která je nyní bez tohoto krásného a šikovného dopravního prostředku.

Zaujalo vás to? Příští rok se přidejte do další společné květnové výzvy! A můžete trénovat chůzi, běh, cyklistiku, jízdu na longboardu či na bruslích směrem do práce i z práce celoročně. Protože jak by řekla naše cyklokoordinátorka: „Jde hlavně o pravidelnost, pravidelnost a pravidelnost.“

Statistiky pro OG 2022:

65 účastníků = 17 týmů (2-5 členů), 3.388 kg ušetřeného CO2, průměrná pravidelnost 88 % (ženy 93 %, muži 86 %); 52 % cest kolmo, 31 % cest pěšmo.

Děkujeme firmě OLTIS Group, která zaplatila startovné všem účastníkům a krásné dárky v čele se super kolobkou. Těšíme se na příští ročník.