LinkedIn

Dvanáctičlenné družstvo OLTIS Group s 1 ženou v týmu a s věkovým průměrem 45 let se ve dnech 2.-4. 6. 2017 zúčastnilo nejdelšího štafetového běhu na Slovensku THE RUN SLOVAKIA. Závod odstartoval v pátek 2. června v Košicích, do mezizastávky v Tepličke nad Váhom doběhli běžci po téměř 300 km v sobotu 3. června a běh měl cíl v neděli  4. června v Šamoríne u Bratislavy. Běžci museli zdolat trasu dlouhou 534 km vedoucí přes nejhezčí kouty Slovenska kolem Spišského hradu, pod Vysokými Tatrami, přes Kvačiansku dolinu, kolem Oravského hradu, proběhli malebnou Terchovou, Rajeckými Teplicemi, Čičmanmi, Trenčínem přes Bratislavu do cíle v Šamoríne. Celá trasa, na které běžci nastoupali přes 8000 výškových metrů, byla rozdělena na 48 etap. Běželo se 3 dny a 2 noci a každý běžec odběhl 4 etapy přibližně 11 kilometrů dlouhé.

Náš tým, který byl jako jediný mezinárodní účastník, získal krásné 3. místo z 16 startujících týmů (15 ze Slovenska) s celkovým časem 45 hodin a 6 minut, a to díky perfektní kondici všech členů, detailní přípravě každého detailu dopředu a skvělé organizaci v logistice přesunů, předávek a ubytování.

The Run Slovakia je kromě skvělého dobrodružství i o poznávání krás Slovenska, možností štafetově odběhnout maraton, týmové spolupráci a zejména o překonání sebe samého.